TP Polonia Piła 0:3 Łobzonka Wyrzysk

Pierwszy mecz rundy wiosennej przyniósł ogromną radość w szeregach zespołu. Ostatnią pozytywną wiadomością był remis i porażka po karnych w Pucharze Polski z zespołem Leśnych Margonin. Po tym meczu w sparingach zespół nie wyglądał tak, jakby można było tego oczekiwać, a osiągane wyniki najlepiej było zamieść pod dywan i o nich zapomnieć. Również atmosfera w drużynie nie wyglądała na za ciekawą ponadto na pierwszy wiosenny mecz zawieszeni byli Wojciech Wypchło i Dariusz Walczak. Do Piły na mecz miała pojechać goła jedenastka.

Brakujące miejsca w kadrze uzupełnili juniorzy. Pełne 90 minut na boisku spędzili Jakub Olszaniecki (18 lat) oraz Dawid Skrzypczyński (17 lat), a na ławce usiedli między innymi Damian Juchacz (17 lat) i Daniel Gromadzki (16 lat).

Przed spotkaniem remis wszyscy braliby w ciemno, jednak zawodnicy zszokowali każdego. Zwycięstwo 3:0 w Pile z Polonią. Bramki Błażeja Grembowskiego, Mateusza Święcha oraz jedna samobójcza. Po meczu euforia mieszana wciąż z niedowierzaniem, szaleństwo i szczęście.

Pierwszy mecz za 6 punktów wygrany. Dzięki zwycięstwu, w tabeli przeskoczyliśmy właśnie Polonię Piła. Za tydzień kolejna Polonia na wyjeździe, tym razem w Jastrowiu. Polonia wygrała swój pierwszy wiosenny mecz w Białośliwiu aż 5:0, jednak 4 z nich wpadły w ostatnich 10 minutach.