Sparingi Łobzonki Wyrzysk przed sezonem 2017/2018.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego turnieju w Osieku nad Notecią, w którym wzieliśmy udział. W dalszej części tekstu -> plan sparingów seniorów przed sezonem 2017/2018 oraz kilka słów o reformie rozgrywek seniorskich po sezonie 2017/2018.

1) Łobzonka Wyrzysk zajęła w dzisiejszym turnieju po niezłej grze drugie miejsce. O końcowym zwycięstwie decydował bilans bramkowy, ponieważ aż trzy drużyny miały na koniec rozgrywek 5 punktów. Pod nieobecność kilku podstawowych zawodników, swoją szansę dostało kilku młodych zawodników, którzy mają być w tym sezonie naszą nową siłą. I zdaje się, że tą szansę wykorzystali - w młodości siła!

Wyniki sobotniego turnieju [grano systemem 2 x 15 minut]:
Orzeł Osiek - Oldboy's Orzeł Osiek 4:0

Przyjaciele Karola Gawrońskiego - Łobzonka Wyrzysk 2:2 [Bramki: Dawid Pawłowski, Marcin Barcikowski.
Asysty: Szymon Nosek, Mateusz Święch]

Oldboy's Orzeł Osiek - Łobzonka Wyrzysk 0:2 [Bramki: 2x Łukasz Bonzel.
Asysty: Szymon Nosek, Patryk Wajer]

Orzeł Osiek - Przyjaciele Karola Gawrońskiego 1:1

Orzeł Osiek - Łobzonka Wyrzysk 0:0

Przyjaciele Karola Gawrońskiego - Oldboy's Orzeł Osiek 4:3

Tabela końcowa:
1. Orzeł Osiek - 5 punktów [bilans bramkowy: 5:1]
2. Łobzonka Wyrzysk - 5 punktów [bilans bramkowy: 4:2]
3. Przyjaciele Karola Gawrońskiego - 5 punktów [bilans bramkowy: 7:6]
4. Oldoby's Orzeł Osiek - 0 punktów [bilans bramkowy: 3:10]

Łobzonka Wyrzysk wystąpiła w składzie:
1. Bartosz Pawłowski [bramkarz]
3. Mateusz Święch
4. Wojciech Larek
5. Paweł Kucik
7. Marcin Barcikowski
8. Dawid Pawłowski
9. Patryk Wajer
10. Miłosz Derdzikowski
11. Szymon Nosek
13. Jakub Kowalski
15. Łukasz Bonzel
17. Krystian Wiśniewski
18. Wojciech Wypchło

2) Plan sparingów seniorów Łobzonki Wyrzysk:
# Leśnik Margonin - Łobzonka Wyrzysk [22.07., godzina 17:00, stadion w Margoninie]
# Łobzonka Wyrzysk - Dąb Potulice [26.07., godzina 18:00, stadion w Wyrzysku]
# Łobzonka Wyrzysk - Iskra Krajenka [30.07., godzina 15:00, stadion w Wyrzysku]
# Noteć Dziembowo - Łobzonka Wyrzysk [01.08., godzina 18:30, stadion w Dziembowie]
# Łobzonka Wyrzysk - Zamek Gołańcz [05.08., godzina 17:00, stadion w Wyrzysku]
# Zjednoczeni Kaczory - Łobzonka Wyrzysk [11.08., godzina 18:00, stadion w Kaczorach]

3) Już teraz możemy napisać, że awans z naszej grupy A - klasy uzyska najprawdopodobniej więcej drużyn, niż tylko zwycięzca grupy. Stanie się tak, ponieważ po obecnym sezonie dojdzie do kolejnej reformy. Powstanie nowa liga - Liga Okręgowa. Będzie ona "dzierżyć miejsce" pomiędzy IV ligą, a Pilską Klasą Okręgową. Na razie ciężko cokolwiek więcej napisać - możemy tylko dodać, że będzie spadać więcej zespołów z IV ligi, a drugie miejsca w Pilskiej Klasie Okręgowej uzyskają awans do nowo powstałej Ligi Okręgowej.
A zatem - co nas najbardziej powinno interesować? Walka o CO NAJMNIEJ drugie miejsce w A - klasie, ponieważ może to dać również awans do Pilskiej Klasy Okręgowej.

Więcej o reformie przeczytacie Państwo tutaj:

Jak będzie wyglądać podział rozgrywkowy od sezonu 2018/2019 - zaczynając od IV ligi?
IV liga, Liga Okręgowa, Pilska Klasa Okręgowa, A - klasa, B - klasa.