Podsumowanie weekendu

Czas na cotygodniowe podsumowanie ostatnich wyników naszych drużyn. Oto one:
Seniorzy:
Zjednoczeni Kaczory - Łobzonka Wyrzysk 0:0

Juniorzy młodsi:
Sokół Szamocin - Łobzonka Wyrzysk 3:0

Trampkarze:
Pogoń Łobżenica - Łobzonka Wyrzysk 1:5 (2x H.Błaszczyk, K.Karnowski, K.Grochowski, J.Tarnowski)
Trampkarze Łobzonki na zakończenie grupy III zajęli w tabeli drugie miejsce. Teraz nastąpi podział 10 najlepszych zespołów rundy jesiennej (2 najlepsze zespoły z 5 grup) na 2 grupy. Łobzonka trafi do grupy II. Jej rywalami w wiosennej grupie mistrzowskiej będzie najprawdopodobniej Sparta Złotów, Włókniarz Okonek, Orzeł Osiek oraz Mosir Piła.
Cieszy także frekwencja na meczach - niemalże co mecz była pełna 18-osobowa kadra, a czasami ponad 18 zawodników (dzisiaj wyjątkowo z różnych względów mniej). Najlepszym strzelcem w drużynie Łobzonki w tej fazie rozgrywek został Krystian Grochowski, który w 8 meczach zdobył 11 goli. Tuż za nim - z 10 golami Kacper Karnowski. Ale gratulujemy każdemu zawodnikowi z osobna! I do zobaczenia wiosną :)

Żaki:
W niedzielę 18 października o godzinie 10.00, na orliku przy ulicy Dąbrowskiego w Pile rozegrana została III a zarazem ostatnia jesienna kolejka Ligi Żaków OZPN Piła. ŁOBZONKA/KRAJNA zmierzyła się po raz kolejny z drużynami Football Academy Piła II oraz GLKS Wysoka. Wydawało się, że po dwóch turniejach sytuacja w tabeli jest już klarowna. Jednak nasze Żaki wspięły się na wyżyny umiejętności, zagrały bardzo dobrze i mają szansę na pierwsze miejsce w tabeli. Dwukrotnie ograły lidera rozgrywek GLKS Wysoka a z Football Academy Piła w dwóch meczach zdobyły 4 punkty. Trzeba zaznaczyć, że z każdym turniejem mecze stają się, co raz bardziej zacięte a końcowe wyniki są otwarte do ostatnich chwil poszczególnych spotkań. Cieszy postawa całej drużyny, bo wszystkie formacje spisały się rewelacyjnie. Pewna gra bramkarza i obrońców oraz coraz lepsze zrozumienie pomocników i napastników dały efekt w postaci 10 punktów.
Wyniki spotkań:
Football Academy Piła II - Łobzonka/Krajna Wyrzysk 0:1 Bramka: Mrotek Adam
Łobzonka/Krajna Wyrzysk – GLKS Wysoka 2:1 Bramki: Jagodziński Karol, Górski Bartłomiej
GLKS Wysoka – Football Academy Piła II 1:0
Łobzonka/Krajna Wyrzysk – Football Academy Piła II 1:1 Bramka: Jagodziński Karol
GLKS Wysoka - Łobzonka/Krajna Wyrzysk 0:2 Bramki: Jagodziński Karol x2
GLKS Wysoka – Football Academy Piła II 0:1
Tabela po III turnieju:
1. GLKS ORLIKI Wysoka 23 pkt. Bramki 17:9
2. KRAJNA/ŁOBZONKA Wyrzysk 21 pkt. Bramki 16:10
3. FOOTBALL ACADEMY Piła 6 pkt. Bramki 6:20

Niedzielne wyniki sprawiły, że zwycięstwo w grupie jest sprawą otwartą. Jest o co walczyć, bo tryumfatorzy pięciu grup zmierzą się w turnieju finałowym o Mistrzostwo OZPN Piła. Wiosenna runda rewanżowa zapowiada się bardzo ciekawie. Teraz chłopcy rozpoczynają okres treningów oraz turniejów halowych.

Tenis stołowy:
III liga - pauza
Znakomity turniej tenisowych skrzatów.
Dzisiaj w Poznaniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Skrzatów w Poznaniu. Zagrało tam 5 skrzatów Łobzonki i aż czterech z nich znalazło się w pierwszej 10-ce. Ogromny sukces, największy w swojej krótkiej karierze tenisowej odniósł 8-letni Wiktor Puciłowski, który zajął fantastyczne drugie miejsce! Pechowe, ale mimo to – bardzo dobre miejsce zajął także Jan Kałużny, który zajął czwartą lokatę. Tuż za nim kolejny gracz Łobzonki – Karol Jagodziński. Na 10.miejscu turniej zakończył Jakub Kartosz. Na bardzo dobrej, 13.lokacie uplasował się Bartosz Tojza.

Tego samego dnia odbyło się także I Grand Wielkopolski Żaków. Tutaj, naszym zawodnikom poszło trochę gorzej, ale i tak brawa za sam występ! 28.miejsce zajął Marcel Gryniewicz, 34. – Julian Gruchalski, a 36. – Ignacy Kornacki.

Każdemu zawodnikowi z osobna gratulujemy! :)

I Grand Prix Wielkopolski Skrzatów:
2. Wiktor Puciłowski
4. Jan Kałużny
5. Karol Jagodziński
10. Jakub Kartosz
13. Bartosz Tojza

I Grand Prix Wielkopolski Żaków:
28. Marcel Gryniewicz
34. Julian Gruchalski