Podsumowanie piłkarskiej majówki.

1) Seniorzy wygrywają po bardzo dobrym meczu i inkasują trzy punkty. Było to spotkanie, które niejako pokazało, jak dochodzi się do sytuacji. Szkoda tylko, że zabrakło dzisiaj szczęścia, albo wykończenia lub dołożenia nogi w odpowiednim miejscu i czasie, ponieważ wynik końcowy mógł być jeszcze wyższy.

Seniorzy -> Łobzonka Wyrzysk - Błyskawica Nieżychowo 4:1 [Waldemar Sobol, Oskar Ciesielski, Adrian Wiśniewski, Łukasz Bonzel]

Łobzonka Wyrzysk: Jakub Bąk - Jan Boiński, Błażej Ksobiech, Maciej Mrotek, Oskar Ciesielski - Waldemar Sobol [90' Patryk Semczuk], Mateusz Święch - Marcin Walczak [82' Adrian Wiśniewski], Patryk Wajer, Szymon Nosek [70' Hubert Jagodziński] - Łukasz Bonzel

Jak padały bramki?
3' Waldemar Sobol pewnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem gości. 1:0.
49' Nieporozumienie Jakuba Bąka oraz Macieja Mrotka i gol z niczego dla przyjezdnych po rzucie wolnym. 1:1.
54' Nie trzeba było długo czekać, a z powrotem wyszliśmy na prowadzenie. Najlepiej w polu karnym odnalazł się Oskar Ciesielski, który umieścił piłkę w siatce. Warto podkreślić, że był to pierwszy gol Oskara w seniorach. 2:1.
84' Wejście smoka Adriana Wiśniewskiego, który dokończył tylko dzieła i po zespołowej akcji - ulokował piłkę w pustej bramce. 3:1.
86' Nie trzeba było długo czekać, a już cieszyliśmy się z gola na 4:1. Łukasz Bonzel znalazł się na 17. metrze przed bramką Błyskawicy i z pierwszej piłki uderzył na bramkę gości. 4:1.

Aktualna tabela ligowa -> https://www.laczynaspilka.pl/rozgry…/nizsze-ligi,20694.html…

W ten weekend pauzujemy, a w następną środę czeka nas mecz wyjazdowy w Kościerzynie Wielkim z miejscowym Sokołem.

2) Wcześniej, bo o godzinie 12:00 - swój mecz rozegrali trampkarze, który pewnie pokonali Polonię Jastrowie 9:0 i umocnili się na pozycji lidera w ligowej tabeli!

Trampkarze -> Łobzonka Wyrzysk - Polonia Jastrowie 9:0 [4x Jakub Tarnowski, 2x Adrian Kożuchin, Dawid Michałek, Michał Kowalski, Jacek Spichalski]

Łobzonka Wyrzysk: Bartosz Grochowski - Jakub Gondek, Michał Kowalski, Marcin Nalewajski - Kacper Bujak, Jacek Spichalski, Cyprian Ciesielski, Jakub Tarnowski, Jakub Szczepański - Adrian Kożuchin - Paweł Żłobiński
Zagrali także: Marcin Sikorski, Michał Nalewajski oraz Dawid Michałek

Aktualna tabela ligowa:
1. ŁOBZONKA WYRZYSK
2. Sokół Damasławek
3. Polonia Jastrowie
4. GLKS Wysoka
5. Sokół Mieścisko
6. Leśnik Margonin

Kolejny mecz naszych trampkarzy w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmą - po raz kolejny na swoim boisku - Sokół Damasławek. Początek spotkania o godzinie 16:00!

3) Jakie plany na najbliższy weekend?

Seniorzy tym razem pauzują i zainkasują 3 punkty za mecz z Piastem Złotów, który wycofał się z rozgrywek. W środę z kolei czeka ich wyjazdowy mecz z Sokołem Kościerzyn Wielki. Początek spotkania o godzinie 17:30!

Juniorzy młodsi podejmą w niedzielę o godzinie 11:00 na swoim boisku Sokół Szamocin.

Trampkarze - również u siebie - zagrają w niedzielę z Sokołem Damasławek. Początek meczu o godzinie 16:00!

Orliki z kolei w niedzielę zagrają w Okonku w III Turnieju Pilskiej Ligi Mistrzów.