Podsumowanie 12. kolejki!

"Lider lepszy o klasę" - zatytułowano mecz Sparty Złotów z GLKSem Wysoka na popularnym portalu mariogool.pl. Wysoczanie nie zwalniają tempa z rundy jesiennej i wygrali 3:0 w Złotowie, rewanżując się tym samym Sparcie za sierpniową porażkę (3:2). Łobżenicka Pogoń dotrzymuje kroku prowadzącemu GLKSowi i straci tylko 1 oczko do lidera dzięki zwycięstwu (1:0) na własnym terenie ze Zjednoczonymi Kaczory. Orkan Śmiłowo po zimowych wzmocnieniach (Mateusz Tatera z GLKS Wysoka oraz Bartłomiej Kosmowski z Leśnika Margonin) nabrał jeszcze większej siły ognia. Doskonale potwierdził to mecz w Okonku, gdzie miejscowy Włókniarz poległ aż 0:7, a 4 bramki zdobył właśnie sprowadzony duet. Osieckie Orły nie sprostały ujskiej Unii przegrywając w stosunku 1:3. Bramki w tym meczu zdobywali: (Unia) Piechowiak, Mazur, Słoma - Królak (Orzeł).

Po tej kolejce wyraźnie wytworzyła się 5 punktowa różnica między górną i dolną połówką tabeli. Wyrzyszczanie w bezpośrednim pojedynku sąsiadów w tabeli zwyciężyli w Pile i przeskoczyli Pilan w tabeli, natomiast w ostatnim meczu Polonia Jastrowie wypunktowała w Białośliwiu Stellę strzelając jej 5 bramek.

Sparta Złotów 0:3 GLKS Wysoka (Jagodziński, Miedziński, Mrotek)

Polonia Piła 0:3 Łobzonka Wyrzysk (Święch, samobójcza, Grembowski)

Włókniarz Okonek 0:7 Orkan Śmiłowo (Kosmowski 2, Tatera 2, Skwarek 2, Gałecki 1)

Unia Ujście 3:1 Orzeł Osiek (Piechowiak, Mazur, Słoma - Królak)