Młodzieńcza brawura kontra wiek, czyli jak ważne jest doświadczenie - podsumowanie sobotnich spotkań 1. kolejki

Pierwsza kolejka północnej PKO przyniosła dziwne ciekawe roztrzygnięcia. Pierwsze spotkanie zakończyło się w Margoninie, gdzie miejscowi podejmowali Polonię z Jastrowia. Szalę zwycięstwa na korzyść gości w doliczonym czasie gry przesunęli bracia Wyszyńscy, będący autorami wszystkich trzech bramek dla Polonii. Jedyne trafienie dla Leśnika zaliczył Filip Gimzicki. Końcowy wynik: Leśnik 1:3 Polonia

Informacje, które napłynęły z Okonka wprawiły mnie w osłupienie. Włókniarz (ten doświadczony) rozprawił się z młodziakami z Osieka aż 5:0! Zawodnicy Orła są najmłodszą drużyną w północnej PKO. Średnia wieku piłkarzy z gminy Wyrzysk to zaledwie 20.5 roku, gdy Włókniarz legitymuje się drugą najstarszą kadrą - 29.5 roku. Stare lisy bez problemu poradziły sobie z młodymi wilkami. Włókniarz 5:0 Orzeł

W Kaczorach do przerwy po dwóch bramkach Turkowiaka Sparta prowadziła 2:1. Jakże wielkie było moje zaskoczenie na koniec meczu, gdy Zjednoczeni zdołali wbić przyjezdnym 3 bramki w drugiej połowie nie tracąc przy tym ani jednej. Wielki ukłon w stronę Kaczor, pokazali jak odrabiać straty. Zjednoczeni 4:2 Sparta

Ostatnim dzisiejszym spotkaniem były derby pomiędzy Unią Ujście, a TP Polonią Piła. Gospodarze nie mogą narzekać na braki w przodzie, co potwierdzili dziś trzema trafieniami. Dla Pilan jedynie honorowe trafienie. Ujście 3:1 Polonia