Kilka słów o drużynach młodzieżowych!

Czas na przedstawienie terminarza grup młodzieżowych oraz regulaminu rozgrywek.

1) Juniorzy młodsi - podział na dwie grupy.

# Jak będzie wyglądać nasza grupa? Orzeł Osiek, Wełna Skoki, Nielba Wągrowiec, Sokół Szamocin, Czarni Ferdynandowo, Unia Wapno, Sokół Damasławek, Pogoń Łobżenica, GTS Lipka oraz Łobzonka Wyrzysk.

# Zasada rozgrywek: 9 spotkań ligowych w rundzie jesiennej i runda rewanżowa wiosną. Łącznie 18 pojedynków. Pierwsze miejsca z obu grup spotykają się w finale o Mistrzostwo OZPN Piła. Zespoły z drugich miejsc grają o brązowy medal.

# Terminarz:
02.09 [godzina 12:30] - Orzeł Osiek - Łobzonka Wyrzysk
09.09 [godzina 13:30] - Łobzonka Wyrzysk - Nielba Wągrowiec
17.09 [godzina 12:00] - Czarni Ferdynandowo - Łobzonka Wyrzysk
24.09 [godzina 11:30] - Łobzonka Wyrzysk - Pogoń Łobżenica
30.09 [godzina 13:00] - Sokół Szamocin - Łobzonka Wyrzysk
08.10 [godzina 11:30] - Łobzonka Wyrzysk - Unia Wapno
15.10 [godzina 11:00] - GTS Lipka - Łobzonka Wyrzysk
21.10 [godzina 12:00] - Łobzonka Wyrzysk - Sokół Damasławek
28.10 [godzina 12:30] - Wełna Skoki - Łobzonka Wyrzysk

2) Trampkarze - podział na pięć grup.

# Jak będzie wyglądać nasza grupa? Sokół Mieścisko, Stella Białośliwie, GLKS Wysoka, Leśnik Margonin oraz Łobzonka Wyrzysk.

# Zasada rozgrywek: W rundzie jesiennej - nasi trampkarze zagrają mecz i rewanż z każdym rywalem - łącznie 8 spotkań. W rundzie wiosennej - podział na Pilską Ligę Mistrzów oraz Pilską Ligę Europy. Drużyna z pierwszego miejsca awansuje do Pilskiej Ligi Mistrzów, a pozostałe zespoły zagrają w rundzie wiosennej w Pilskiej Lidze Europy.

# Terminarz:
03.09 [godzina 11:00] - Łobzonka Wyrzysk - Sokół Mieścisko
09.09 [godzina 11:00] - Stella Białośliwie - Łobzonka Wyrzysk
15.09 [godzina 17:00] - Łobzonka Wyrzysk - Leśnik Margonin
23.09 [godzina 11:00] - Łobzonka Wyrzysk - GLKS Wysoka
08.10 [godzina 12:00] - Sokół Mieścisko - Łobzonka Wyrzysk
14.10 [godzina 11:00] - Łobzonka Wyrzysk - Stella Białośliwie
22.10 [godzina 10:00] - Leśnik Margonin - Łobzonka Wyrzysk
28.10 [godzina 9:30] - GLKS Wysoka - Łobzonka Wyrzysk

3) Młodziki - wyrzyskie młodziki zagrają w tak zwanej Pilskiej Lidze Niezrzeszonej. Jest to liga dla zawodników, którzy dostają mniej szans w lidze lub dla zespołów, które nie zgłosiły swoich zespołów do rozgrywek młodzika w lidze OZPN Piła.

# Jak będzie wyglądać nasza grupa? Noteć Miasteczko, Orzeł Osiek, Pogoń Łobżenica oraz Łobzonka Wyrzysk.

# Zasada rozgrywek: Cztery turnieje w rundzie jesiennej [Osiek, Łobżenica, Wyrzysk oraz Miasteczko Krajeńskie]. Jest to turniej towarzyski, który ma głównie na celu ogranie zawodników. Każda drużyna rozegra łącznie 12 spotkań w rundzie jesiennej, a mecze odbywać się będą na Orlikach.

# Terminarz: Daty turniejów są ustalane i będą znane w późniejszym terminie. Według wstępnych informacji - pierwszy turniej ma odbyć się 12 września w Osieku nad Notecią.

4) Orliki - podział na sześć grup w tak zwanej grupie zaawansowanej oraz pięć grup w grupie początkującej. Łobzonka Wyrzysk zagra w grupie zaawansowanej.

# Jak będzie wyglądać nasza grupa? GLKS Wysoka, Football Academy Piła, Zjednoczeni Kaczory, Orzeł Osiek, MOSiR Piła oraz Łobzonka Wyrzysk.

# Zasada rozgrywek: Trzy najlepsze zespoły z grupy zaawansowanej awansują do Pilskiej Ligi Mistrzów, a kolejne drużyny do Pilskiej Ligi Europy. Pilska Liga Mistrzów oraz Liga Europy będą rzecz jasna rozgrywane w rundzie wiosennej.

# Terminarz: Daty turniejów będą ustalone w późniejszym terminie - łącznie będzie pięć turniejów [Piła, Kaczory, Wysoka, Wyrzysk oraz Osiek]. Każda drużyna rozegra łącznie 25 spotkań w rundzie jesiennej.

5) Żaki - podział na osiem grup. Przypomnijmy, że w tej kategorii wiekowej - Łobzonka Wyrzysk będzie mieć dwa zespoły, które zagrają w jednej grupie!

# Jak będzie wyglądać nasza grupa? Zjednoczeni Kaczory, Sokół Szamocin, Zjednoczeni II Kaczory, Łobzonka Wyrzysk oraz Łobzonka II Wyrzysk.

# Zasada rozgrywek: Trzy najlepsze zespoły awansują do Pilskiej Ligi Mistrzów, a kolejne drużyny do Pilskiej Ligi Europy. Pilska Liga Mistrzów oraz Pilska Liga Europy będą rzecz jasna rozgrywane w rundzie wiosennej.

# Terminarz: Nie jest jeszcze dokładnie ustalone, w jakich terminach odbędą się turnieje. Wszystko wskazuje na to, że odbędą się cztery turnieje [Wyrzysk, Kaczory, Szamocin oraz najprawdopodobniej jeszcze raz Kaczory]. Każda drużyna zagra łącznie 16 meczów w rundzie jesiennej.

__________________________________________________________________________________________________​

Ważna adnotacja: Nie byłoby drużyny młodzika, orlika oraz dwóch zespołów żaka gdyby nie osoba Artura Rózgi oraz Stowarzyszenia o nazwie Krajna Wyrzysk. Tak naprawdę - to tylko dzięki wcześniej wspomnianej osobie oraz organizacji - możemy mieć aż tyle drużyn w rozgrywkach OZPN Piła. Pomysł tak zwanej Pilskiej Ligi Niezrzeszonej to także pomysł Pana Artura.

Podsumowując: będziemy mieć aż sześć drużyn młodzieżowych. Czeka nas zatem mnóstwo emocji - oby więcej pozytywnych, niż negatywnych! :)