Co słychać w naszym klubie?

Dawno tutaj nie pisaliśmy, dlatego czas trochę nadrobić zaległości..
W dniu wczorajszym, odbyła się uroczystość z okazji 90-lecia klubu WLKS Łobzonka Wyrzysk. Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerii z wczorajszego wydarzenia.
Zdjęcia z wczorajszego wydarzenia dostępne są na profilu facebook'owym Burmistrz Wyrzyska, Pani Bogusławy Jagodzińskiej: https://www.facebook.com/JagodzinskaBoguslawa/posts/882427695232078

A co słychać w naszym klubie?
Do początku rundy wiosennej pozostało jeszcze trochę czasu, bowiem pierwsze mecze seniorów mają zostać rozegrane w przedostatni weekend marca. Niebawem powinniśmy poznać także plan sparingów. Grupy młodzieżowe rundę rewanżową mają zacząć z kolei w kwietniu.
Piłkarze pauzują, ale nasi tenisiści nie próżnują, a zatem co słychać w sekcji tenisowej Łobzonki? Czas na podsumowanie ostatnich meczy wyrzyskich tenisistów.

1) Łobzonka Wyrzysk w ostatnim czasie rozegrała 6 spotkań w III lidze i zakończyła zmagania w rundzie zasadniczej na pierwszym miejscu. Nasi zawodnicy odnieśli 10 zwycięstw i zanotowali 1 remis. Teraz, wyrzyskich tenisistów czeka grupa mistrzowska, gdzie toczyć się będzie walka o awans do II ligi.

Oto ostatnie wyniki tenisistów Łobzonki w lidze:
# Łobzonka Wyrzysk - Helios Czempin 5:5
# Łobzonka Wyrzysk - Wielkopolska II Komorniki 7:3
# Spółdzielcy Koziegłowy – Łobzonka Wyrzysk 0:10
# UKS Kleszczewo – Łobzonka Wyrzysk 3:7
# Łobzonka Wyrzysk – Wielkopolska Komorniki 8:2
# Łobzonka Wyrzysk – LKTS II Luboń 9:1

2) Łobzonka Wyrzysk uczestniczyła również w rozgrywkach Pucharu Polski, w których awansowała do półfinału. Tenisiści wyrzyskiego klubu zwyciężyli w turnieju I rundy Pucharu Polski w Złotowie, gdzie mierzyli się ze Spartą Złotów, Gamają Rogoźno oraz Spartą II Złotów.
Szczegółowa relacja ze strony facebook’owej tenisistów Łobzonki:
Po krótkim losowaniu, w pierwszym meczu pokonaliśmy pewnie Spartę II Złotów 4:1. W drugim spotkaniu, Sparta Złotów zwyciężyła z Gamają Rogoźno 4:0 i to właśnie pierwsza drużyna ze Złotowa została naszym przeciwnikiem w grze o pierwsze miejsce w turnieju.
Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na zasłużone prowadzenie 3:1, ale nasi zawodnicy wierzyli do końca w sukces i przystąpili skoncentrowani do kolejnych pojedynków. Pierwszy sygnał do walki dał trener Krzysztof Pijanowski, który pokonał lidera Sparty Michała Rogalę 3:0, a następnie takim samym wynikiem Marek Witczak zwyciężył Tomasza Guhsa doprowadzając do remisu w spotkaniu 3:3. W decydującej rozgrywce, Wojtek Hałas wytrzymał grę nerwów i pokonał doświadczonego gracza Sparty Sławomira Podgajnego 3:2, dając nam końcowe zwycięstwo 4:3! Łobzonka Wyrzysk w półfinale Pucharu Polski!

W półfinałach weźmie udział 8 drużyn: RLKTS Ochman Raszków, Stella Gniezno, KS Wamet Dąbcze, KS Polonia Śmigiel, UKS Nałęcz Ostroróg, MKTS Opalenica (zespoły z II ligi), Łobzonka Wyrzysk oraz Burza Drzeczkowo (zespoły z III ligi). Półfinał odbędzie się 15. stycznia 2017 roku.

3) W dniu dzisiejszym, odbyło się II Grand Prix Wielkopolski Żaków. Oto wyniki naszych reprezentantów:
4. Wiktor Puciłowski
10. Julian Gruchalski