Autor:

Przemek Nosek

Utworzono:

04.10.2015

Po dobrych meczach w wykonaniu naszej drużyny w spotkaniu z Jastrowiem i zwłaszcza ze Złotowem, licznie zgromadzeni kibice przybyli na stadion przy ul. Parkowej naprawdę ze sporymi apetytami na kolejny dobry wynik. Po pierwszej połowie, te apetyty musiały zniknąć. Tak grającej Łobzonki z pierwszej odsłony ja sobie nie przypominam. Pozwalaliśmy gościom niemalże na wszystko. Trzeba jednak także uznać, że Ujście grało dzisiaj bardzo dobry futbol, przede wszystkim z głową. Tego zabrakło dzisiaj Łobzonce. Nie usprawiedliwia tego nawet fakt, że w naszej drużynie brakowało dwóch podstawowych obrońców, a przed stoperem grał nominalny pomocnik. W ujskiej ekipie również nie było dwóch grających regularnie defensorów. To tyle moich refleksji o tym, co dzisiaj zobaczyłem. Czas na kilka słów o meczu.. Pierwsza połowa to dominacja Ujścian. Już w 10. minucie mogli prowadzić 1:0, ale ich zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Co się odwlecze.. Niestety dla nas, to przysłowie dzisiaj się sprawdziło. Ujście 10 minut później przy biernej postawie naszych obrońców zdobyło bramkę na 1:0. Nie trzeba było długo czekać, a już przegrywaliśmy 0:2. Łobzonka próbowała atakować, ale to Unia dzisiaj była bezbłędna. W 44. minucie zdobyli bramkę do szatni. Przy zawodniku gości było dwóch naszych obrońców, a on spokojnie sobie zdobył bramkę na 3:0.. Druga połowa to już lepsza gra Łobzonki, ale nadal nie było tej iskry. Unia ograniczała się głównie do kontrataków, jednak niemalże każdy z ich wypadów zagrażał bramce Borkowskiego. Tego dzisiaj zabrakło właśnie Łobzonce. Może i były ataki, ale zawsze w nich czegoś zabrakło. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Ujścian 3:0. Wiem, że to tylko piłka amatorska i tak naprawdę gra się tutaj dla pasji, ale ciężko szukać pozytywów po tym meczu. A jeszcze tydzień temu było tak dobrze..
Za tydzień mecz ze Śmiłowem. Mam osobistą nadzieję, że w tym meczu zobaczę Łobzonkę, taką jak w spotkaniach z Jastrowiem i Złotowem, czyli walczącą do końca i o każdą piłkę, a nie taką jak z dzisiejszego spotkania. Nie ma co się łamać, bo nie na tym to polega, tylko zmobilizować i udowodnić kibicom, że na Łobzonkę warto przychodzić!